poniedziałek, 10 października 2016

OczyTani: Tworzymy opowieść o ...

Rozpoczynamy wspólną przygodę! Naszą pasją jest czytanie.
Czytać można na wiele sposobów. My postanowiliśmy stworzyć  opowieść, której autorami będą uczniowie naszej szkoły. Czytajcie i zgłaszajcie swoje propozycje - akcja opowieści i losy jej bohaterów zależą od Waszej kreatywności. Im więcej pomysłów - tym ciekawsze rozwiązania :)
Nowe odcinki opowieści będziemy umieszczać w kolejnych postach.

A teraz zapraszamy Was na spotkanie z główną bohaterką historii - Tanią.

Rozdział I
Kim jest Tania?

- Co za głupie imię! - usłyszała. Nie zdziwiła się i nie przejęła. Była przyzwyczajona do takich reakcji. To nie pierwszy raz, ktoś udawał oburzenie na dźwięk jej imienia. A przecież nie wybrała go sama, nie kupiła w sklepie z imionami, bo takich sklepów po prostu nie ma. Obserwowała reakcje zebranych na inne wyczytywane przez nauczycielkę imiona.
- Dlaczego nikt nie protestuje, gdy usłyszy imiona: Ariel, Orestes, Agrypa,  Epejos, Telemach? Albo taka Agnieszka? Agnieszka - śmieszka, czy śnieżka? - Tania przyglądała się uważnie nowym twarzom. Zastanawiała się, co ją czeka w obcym, nieznanym środowisku. Czy będzie tak samo, jak tam ...? No właśnie TAM - lepiej nie wywoływać wilka z lasu. TAM - to czas przeszły, a tu rozpoczyna się nowa przygoda ...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz